17 VEKİLİN 17'SİNE TALİBİZ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya İl Başkanı Hilmi Durgun teşkilatlarda yaşanan değişimleri, yerel gündemi ve ülke gündemini değerlendirdi.

17 VEKİLİN 17'SİNE TALİBİZ
09 Eylül 2022 - 16:10
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya İl Başkanı Hilmi Durgun teşkilatlarda yaşanan değişimleri, yerel gündemi ve ülke gündemini değerlendirdi.
Hilmi Durgun, 2019 yılında göreve geldiğinden bu yana MHP’deki çalışmaları anlattı. Durgun, göreve geldikten kısa bir süre sonra, pandemi ile karşı karşıya kaldıklarını, pandemi kısıtlamaları biter bitmez saha çalışmalarına başladıklarını kaydetti.  Durgun, “2021 yılının Eylül ayında. Bölge istişare toplantıları gerçekleştirdik. Türkiye'de 9 ilde gerçekleştirilen bu toplantılara Biz Antalya teşkilatlarımız olaraktan Konya ilimizde yapılan bölge istişare toplantısına katıldık ve 2023 seçimleri öncesinde teşkilatların neler yapacağı konuşuldu. Bu bölge istişare toplantısından sonra yine 2021 yılının Ekim ayında başlamak kaydı ile ‘Adım Adım Anadolu İl Anlatma Programları’nı gerçekleştirdik. Bu toplantılar ile Antalya'nın farklı dinamiklerini toplantıya davet etmek usulü ile gerçekleştirildi. Toplantılarımızı kendi teşkilat mensuplarımız ile değil oturumlarda, tarım paydaşlarımızla, esnaf paydaşlarımızla, ticaret ve sanayi odaları, ticaret borsası ve turizmciler ve şehit yakınları ve gazilerimizin sorunlarını dinleyip bu toplantıda çıkan sonuçları rapor olarak genel merkezimize sunduk” dedi.
ZİLLET İTTİFAKINI ANLATTIK
‘İlçe ilçe anlatma ve aydınlatma’ temalı bir program ile özellikle CHP’nin kazandığı ilçelerde düzenledikleri toplantılarla “Biz zillet ittifakının zillet ittifakının paydaşlarını ve Cumhuriyet Halk Partisi'nin Atatürk'ün kurduğu parti çizgisinden nasıl çıktığını, neler yaptığını vatandaşlarımıza anlattık” diyen Durgun, “Yoğun bir katılım ile gerçekleştiğimiz toplatıda, ‘Cumhuriyet Halk Partisi'nin yanlışlarını, Zillet ittifakının bu ülkeye vermeye çarşıları zararı, güçlendirilmiş parlamenter sistem diye iddia ettikleri ve sistemin Avrupa'da kullanıldığını ve zararlarını anlattık” diye konuştu.
PARTİLERDE, VAKTİ SAATİ GELDİĞİNDE GÖREV DEĞİŞİMİ OLAĞANDIR
Durgun, son dönemde MHP ilçe teşkilatlarında yapılan değişimlerin olağan olduğunu belirterek, “Bütün siyasi partilerde olduğu gibi Milliyetçi Hareket Partisi’nde de görev değişimleri, vakti saati geldiğinde olağandır ve normaldir. Bizim burada en çok diğer husus şudur ki; biz bu göre değişimini bir bayrak bir nöbet değişimi olarak bakarız. Bu hareketin birer neferiyiz. Bugün il Başkanı olarak da ben bir neferim. Partime gönül vermiş üyesi, ilçe başkanımız, ilçe yöneticimiz, il yöneticimiz, meclis üyemiz, belediye başkanlarımız hepsi bir neferdir.  İl başkanı olarak bugün bu görev bende yarın başka bir ülküdaşımın olacaktır. Ben de o gün, bugün olduğu gibi partinin bir neferi olarak da görevi yapmaya devam edeceğim” dedi.

ATAMALARI GENEL MERKEZ YAPAR
Seçim yaklaşırken bu değişikliklerin partiye zarar verip vermeyeceği konusunda sorumuzu yanıtlayan Başkan Durgun, “Seçime yaklaşık 10 ay var. 10 ay kimine göre kısadır. Kimine göre uzundur. Gelecek olan arkadaşlarımızın ya da gelenlerin tamamı zaten teşkilat içersin arkadaşlarımız. Biz genel merkezimize birçok isim gönderiyoruz. Genel Merkezimiz kimi uygun görürse atamasını yapıyor. Tüm siyasi partilerde bu böyledir” diye konuştu.
17 VEKİLİN 17’SİNE TALİBİZ
Geçtiğimiz dönem 1 Milletvekili çıkaran MHP’nin bu seçimlerdeki hedefinin Antalya’da 17 Milletvekiline de talip olduklarına söyleyen Hilmi Durgun, Geçtiğimiz dönem 148 bin oy olarak 1 milletvekili ile kaldık. 2’inci vekili yaklaşık 8 bin ile 10 bin civarı oy ile kaybettik” diyerek seçim sisteminde milletvekili hesaplamalarında uygulanılan D'Hondt sistemi ‘azizliğine uğradıklarını belirtti.  Durgun, “Diğer siyasi partiler Antalya’da vekiller ortalama 85 bin civarı oy ile seçilmişken bizim bir tane milletvekili Abdurrahman Bey 148 bin oyla seçildi. Belki de şu an Türkiye'nin en çok oy ile seçilmiş milletvekilidir” diye konuştu. Durgun, MHP Lideri devlet Bahçeli’nin sivas mitinginde söylediği sözleri işaret ederek önümüzdeki seçimlerde Cumhurbaşkanı adaylarının Recep Tayyip Erdoğan Olduğunu mecliste de en yüksek vekil sayısını almak için çalışacaklarını kaydetti. Durgun, “Cumhur İttifakı olarak hedefimiz mevcut Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın tekraren seçilmesi, yani yürütmedeki adayımız Recep Tayyip Erdoğan. Yasama ile ilgili olan diğer seçimde de Milliyetçi Hareket Partisi'nin mevcuttan daha fazla bir yere milletvekili sayısını çıkarmak olduğunu zaten ortaya koydu. Bizde genel başkanımızın İşaretini kendimize emir telakki ettiğimizden Antalya'da 17 vekilden ve 17’sine ise talibiz” dedi.
BELEDİYELERİMİZ VAAT ETTİĞİ PROJELERİN TAMAMINI BİTİRDİ
Cumhur ittifakı belediyeleri ile Millet İttifakı belediyeleri arasında bir farkı değerlendiren MHP İL Başkanı Hilmi Durgun, Antalya’da Cumhur İttifakındaki parti olarak MHP’nin Alanya ve Korkuteli ilçesindeki belediyeleri sadece değerlendirmeyi doğru bulduğunu belirterek “Milliyetçi Hareket Partisi belediyeleri adına konuşmak istiyorum. 2019 Mart’tan bu yana yaklaşık 3 yıllık süre zarfı içerisinde seçilmeden önceki seçim vaatlerini ne olduğunu kamuoyunu bir bakması gerektiğini, kamuoyu bu adetlere baktığımda da 3 yıllık süre zarfı içerisinde kısa, orta ve uzun vadeli planlamalarda halinde bunların hangilerinin gerçekleşip gerçek mi kamuoyu incelemeli. Belediyelerimiz söz verdiği projelerini yaptı bitirdi. Oy talep ettiğimiz vatandaşlarımıza verdiğim sözlerin tamamı tuttuk” diye ifade etti.
İŞ YAPAMAMAYA BAHANE ÜRETİYORLAR
Millet ittifakı belediyelerinin ‘bahane’ üreterek iş yapmadığına dikkat çeken Durgun, “Millet ittifakı belediyeleri,  maalesef merkezi idareyi bahane ederek, vermiş olduğu sözleri tutamadığını görüyoruz. Bahanelerinde haklı oldukları nokta olduğunu düşünmüyorum.  Millet ittifakı olduğunu iddia eden ittifakın belediyelerinin devletin olması gerektiği konularda gerekli şeyler yapmadığını iddia ederek bahane üretip hizmetlerini ya askıya alması ya durdurması ya da zamları da buna bağlamasını anlayışla karşılayamıyoruz” dedi.
6 MASADA PARODİ OYNANIYOR
6’lı masanın Antalya yansımasını değerlendiren Durgun, “6 ay önce deklarasyon yayınlandı. 6 tane farklı siyasi parti genel başkanının ‘mutabık kalması için mutabık olduklarını’ açıkladılar. 6 ayda 6 toplantı yapan 6’lı masa henüz bir ortak karar veremedi. Ortak aday bulamadığı gibi her siyasi parti genel başkanı kafasındaki aday profili diğer 5’liye uyumuyor. 6’li masada parodi oynanıyor. Bizim burada dikkat etmemiz gereken parodi değil aslında Türk toplumu Türk milleti kendine reva görülen bu parodiye 2023'te cevabını zaten sandıkta verecek. Allah'ın izniyle Çünkü bu Türk milleti Bu şekilde oyalanacak bir millet değildir. Siz 6 ayda ortak aday belirleyemiyor iken Talip olduğunu Türkiye Cumhuriyeti Devleti yöneticiliğini nasıl yapacaksınız?” diye sordu.
6’lı masanın açıklamalarında Atatürk ilkelerine dair hiçbir şey görmediklerini belirten Durgun, “Ortak basın metinlerinde ne Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti’ne ne Atatürk'ün kurucu temel ilkelerine bahsedilmiyor. Raporlarında şunu yazdılar: ‘Avrupa birliği normlarına göre yönetilecek’. Avrupa Birliği normlarına göre yönetilecek bir ülkede değil burası. Burası Türkiye normlarına göre Türk'e göre Türk için Türk tarafından yönetilecek. Bunlar altılı gibi gözükse de. Bu masanın yuvarlak masanın dayanağını masa ayağı olaraktan HDP yapmaktadır. Asla Bunlar 6+1 masasıdır. 6'lı uzlaşamamasında henüz HDP'nin masa ile ortak aday noktasında uzlaşamamaları gerekçesiyle açıklayamadıklarını düşünüyorum. HDP 6’lı Masanın göbeğinde” dedi.
TÜRK MİLLETİNİN KENDİSİYİZ
Durgun son olarak açıklamasında şunları kaydetti: “2023 yılında yapılacak olan seçimler, gerçekten bunu yakın siyasi tarih okuyan herkesin de dikkat çekeceği üzere Cumhuriyet tarihimizin en önemli seçim olacak. Bizim burada cumhuriyet tarihi en önemli seçimi olarak adlandırdığımız bu seçimde Sayın Genel Başkanımızın, 2018 yılının 9. Temmuz'un da fiilen hayata Geçmiş olan Cumhurbaşkanlığı hükümet etme sisteminin yine liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey'in ifadeleri Türk tipi başkanlık sisteminin Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin milli ve stratejik bir gücü olduğuna inanıyor. Antalyalı hemşerilerimizden, bu sistemin devamı yönünde tercihlerde kullanmalarını, yine bu sistemin işleyişinin daha iyi olabilmesi denge ve denetleme mekanizmalarını çok daha iyi çalışabilmesi temsilde adaletin daha sağlıklı şekilde yerine gelmesi için Milliyetçi Hareket Partisi'nin 48 vekil yerine 148 - 248 vekile çıkarmaları için oylarını talep ediyoruz. Çünkü biz Milliyetçi Hareket Partisi olaraktan Türk milletinin kendisiyiz.”
MÜHÜBE TAŞKIN
 
Bu haber 378 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum