Can Azerbaycan'a destek

Ermenistan’ın ateşkes isteyip ateşkesi bozarak sivillerin üzerine bomba atarak savaş suçu işlediğini aktaran Kültür Memur-Sen İl Başkanı Esat Esmeray, “Siviller ölüyor dünya seyrediyor. Ermenistan’ın saldırıları Azerbaycan üzerinden Türkiye’yedir” dedi.

Can Azerbaycan'a destek
22 Ekim 2020 - 11:41
Ermenistan’ın ateşkes isteyip ateşkesi bozarak sivillerin üzerine bomba atarak savaş suçu işlediğini aktaran Kültür Memur-Sen İl Başkanı Esat Esmeray, “Siviller ölüyor dünya seyrediyor. Ermenistan’ın saldırıları Azerbaycan üzerinden Türkiye’yedir” dedi.
 
“Sivilleri hedef alarak saldıran, kadınları çocukları katleden, böylece savaş suçu işleyen hukuk tanımaz bir devlet olan Ermenistan’ı kınıyoruz” diyen Esmeray, “Türkiye, Azerbaycan’ın haklı davasında yanında. Azerbaycan ne zaman destek isterse yanında olmaya ve yardımda bulunmaya hazırdır. Bizler iki devlet tek milletiz. Azerbaycan haklı bir davayı savunmaktadır; işgal altındaki vatan topraklarını savunmaktadır. Bu haklı davayı herkesin desteklemesi lazım” ifadelerini kullandı.
 
BU TAKTİĞİ 90’LARDA DA KULLANMIŞLARDI
Esat Esmeray, “Ermenistan Gence'ye, Terter'e, Mingeçevir, Hızı ve Abşeron'a saldırıyor. Bu insanlık suçudur, savaş suçudur. 1949 Cenevre Sözleşmesi'nin ihlalidir. Ermenistan'ın içine düştüğü çaresizliğin göstergesidir. Azerbaycan topraklarında Ermenistan ordusunun yasa dışı olarak bulunması hem Azerbaycan hem de bölge için en büyük tehdit ve tehlikedir. Son operasyonlar bunu bir daha dünya kamuoyuna açık şekilde gösterdi. Ermenistan’ın sürekli olarak sivilleri hedef olarak yaşlı-kadın ve çocuk dinlemedi. Ermenistan bu taktiği 1990'lı yıllarda da kullanmıştı. Amaçlarına ulaşmak için siviller arasına panik salmayı hedefliyorlar” açıklamasında bulundu.
 
30 YILLIK İŞGAL ORTADAN KALKMALI
“İşgalci olan bir ülke var, 30 küsur yıldır Karabağ topraklarını işgal etmiş vaziyette, orada nice katliamlara şimdiye kadar imza atmış vaziyette. Yetmemiş gibi son saldırıları başlatan yine Ermenistan tarafıdır, Azerbaycan değildir” diyen Kültür Memur-Sen İl Temsilcisi Esat Esmeray, “Yetmemiş gibi geçici ateşkesler ilan edildikten sonrada hala sivilleri vuran, ufacık bebekleri ve kadınları öldüren de Ermenistan tarafıdır. Savaş suçu işleyen Ermenistan tarafıdır ama ne yazık ki bütün dünya bu konuda sanki Ermenilerin bu suçların görmezden gelerek, Azerbaycan'ın bir an evvel masaya oturmasını istiyor. Sorunun çözümü soruna neden olan ana kaynağın ortadan kaldırılmasıyla mümkündür. İşgal ortadan kaldırıldığı takdirde zaten Azerbaycan'ın hiç bir şekilde bir saldırgan tavrı söz konusu olamaz” şeklinde konuştu.
 
KARABAĞ ÖZGÜRLEŞECEKTİR
Esmeray son olarak şöyle konuştu: “Karabağ meselesinde haklı olan Azerbaycan'dır ve bu haklı davada Allah'ın izniyle sonuna kadar direnecek, adımlarını atacak ve kazanacaktır. Bu aynı zamanda uluslararası bir testtir, bir turnusol kağıdıdır. 'Kem küm' edenler ya da saldırgan Ermenilerin yanında yer alanlarla hakikaten Azerbaycan'ın haklı davasında destek verenler de bir ayrışma sürecindedir. Burada sessiz kalanlar da tarihe bir şekilde yazılacaktır, görmezden gelenler de yazılcaktır. Sonunda Azerbaycan kafkasların güçlü bir milleti ve güçlü bir devleti olarak kıyamete kadar payidar kalacaktır. Eninde sonunda Karabağ'da özgürleşecektir.”

Mehmet ÖZCAN
Bu haber 17767 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Esat ESMERAY
    9 ay önce
    Antalya Kültür memur-Sen Antalya Hilal Gazetesine Teşekkürler Tüm Dünya Bilsin'ki Kardeşliğimiz Bütündür.TÜRKİYE-AZERBAYCAN Kardeşliğinden rahatsızlık duyanların olduğunu biliyoruz. Gönülden ve yürekten birliktelik,bütünlük ve kardeşlik zamanı. TÜRK ve İSLAM Dünyası Bir Çatı Altında Olması Dileklerimle.Saygılarımla