Ertekin: Aşı programı yarış değil, sağlık güvencesidir

ANTALYA Eczacı Odası Başkanı Mehmet Ertekin, koronavirüs ile mücadelede birinci basamak hizmet sunucusu olan ikinci eczacı, yardımcı eczacı, stajyer eczacı ve eczane teknikerlerinin koronavirüs aşı programı dışında bırakıldığını ifade etti. Ertekin, "Aşı programı bir yarış değil, sağlık güvencesidir" dedi.

Ertekin: Aşı programı yarış değil, sağlık güvencesidir
19 Ocak 2021 - 14:41

 Antalya Eczacı Odası Başkanı Ertekin, Türk Eczacılar Birliği'nin Eczacı Bilgi Sistemi'nde eczane çalışanlarının kayıtları sisteme işlendiği halde, aşılama programında bu listelerin hiçbirinin dikkate alınmadığını söyledi. Ertekin, "Antalya'da ve Türkiye genelinde Covid-19 ile mücadelede eczacılar ile birlikte birinci basamakta hizmet vermeye devam eden ikinci eczacı, yardımcı eczacı, stajyer eczacı ve eczane teknikerlerimiz dahil olmak üzere neredeyse tüm eczane çalışanlarımızın tamamı Covid-19 aşı programı dışarısında bekletilmektedir" dedi.


AŞI PROGRAMINA ALINMADILAR


Ertekin, "Daha önceden Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu'nun belirlediği, ekip.saglik.gov.tr portalında, eczacı odalarımız tarafından oluşturulan çalışan listeleri, Türk Eczacılar Birliği'nin Eczacı Bilgi Sitemi'ndeki kayıtlı çalışanların işlenmesi sağlandı. Yapılan bu yöndeki çalışmalara karşın oluşturulan listelerin hiçbirinin dikkate alınmadığı gözlenmektedir. Canla başla çalışmaya devam eden ecza sektörü çalışanlarımızın aşılama programında bu tür aksaklıklara yer verilmeden bir an önce Covid-19 aşılarının yapılmaya başlanmasını Türk Eczacıları Birliği ve Sağlık Bakanlığımızdan talep ediyoruz. Aşı programı bir yarış değil, sağlık güvencesidir" şeklinde konuştu.

 


Bu haber 1376 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum