Esmeray'dan barış çağrısı

Rusya ve Ukrayna arasındaki krize değinen Kültür Memur-Sen Antalya Temsilcisi Esat Esmeray’dan barış çağrısı geldi.

Esmeray'dan barış çağrısı
25 Şubat 2022 - 16:43
Rusya ve Ukrayna arasındaki krize değinen Kültür Memur-Sen Antalya Temsilcisi Esat Esmeray’dan barış çağrısı geldi.

Rusya ve Ukrayna arasındaki gelişmeleri yakından takip ettiklerini dile getiren Esat Esmeray, her iki tarafın da geri adım atması gerektiğini vurgulayarak “Tüm tarafların, şiddeti yoğunlaştırabilecek pozisyonlar almaktan vazgeçmesi gerekiyor” ifadesini kullandı.

Rusya ve Ukrayna'ya, aralarındaki "krizleri diyalog ve barışçıl yollarla çözme" çağrısında bulunan Esmeray, “Ukrayna'nın durumundaki ani değişiklik tüm dünyada büyük endişe uyandırdı. Ukrayna'da durum kötüye gidiyor. Şu anda, uluslararası toplum barış talepleri ve durumun daha da tırmanmasını önleme çabalarından vazgeçemez” dedi.

Barışın Avrupa'daki tüm ülkelerin en büyük ve ortak çıkarına olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Esmeray, “Bu anlamda Avrupa, ancak Rusya-Ukrayna krizine yumuşak bir iniş sağlayarak barışı sağlayabilir. Herhangi bir tarafın güvenlik endişeleri göz ardı edilir veya ayaklar altına alınırsa jeopolitik anlaşmazlıklar asla sona ermeyecek. Düğümü, onu bağlayan kişi çözmelidir. Rusya ve Ukrayna'nın yüz yüze diyalog kurması, ABD ve NATO'nun Rusya-Ukrayna krizinden mümkün olduğunca geri çekilmesi gerekiyor. Tüm taraflar Rusya ve Ukrayna'nın sorunlarını çözmesi için zaman ve alan bırakmalıdır” şeklinde konuştu.
 
Bu haber 508 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Esat ESMERAY
    3 ay önce
    Gönülden Teşekkürlerimi Sunuyorum YüzYüze Akdeniz Gazatesine savaşa hayır yaşama evet.