Esmeray'dan Hükümete Ekonomi Desteği

Hükümetin ekenomik politikasına bir destek de Kültür Memur-Sen Antalya İl Temsilcisi Esat Esmeray’dan geldi.

Esmeray'dan Hükümete Ekonomi Desteği
28 Aralık 2021 - 15:25
Hükümetin ekenomik politikasına bir destek de Kültür Memur-Sen Antalya İl Temsilcisi Esat Esmeray’dan geldi.

Esmeray, “Yılın ilk 3 çeyreğinde yüzde 11,7 büyüyen, son 12 aylık ihracatı 220 milyar doları aşan, son 3 aydır cari fazla veren Türkiye ekonomisi, yalnızca döviz kuruna indirgenerek değerlendirilemez” dedi.

Esat Esmeray, “Bilindiği üzere, modern ekonomiler en az maddi sermaye kadar sosyal sermayeye de ihtiyaç duymaktadır. Sosyal sermayenin başlıca kaynağı ise güven faktörüdür. Üzülerek görmekteyiz ki; son dönemde, makroekonomik temellere dayanmayan, sun'i bir güvensizlik ortamı oluşturulmaya çalışılmaktadır” şeklinde konuştu.

Reel ekonomik göstergelerle değil algılarla yön verilen her türlü ekonomik iklimin karşısında olduğunu aktaran Esat Esmeray, “Zira yılın ilk 3 çeyreğinde yüzde 11,7 büyüyen, son 12 aylık ihracatı 220 milyar doları aşan, son 3 aydır cari fazla veren Türkiye ekonomisi; yalnızca döviz kuruna indirgenerek değerlendirilemez. Türkiye ekonomisi, gerek iç gerekse dış kaynaklı bütün algı manipülasyonlarına karşı, geçmişte olduğu gibi bugün de dimdik ayaktadır. Son 20 yıldır serbest piyasa koşullarından ödün vermeden yıllık ortalama yüzde 5,3 büyümeyi başaran ekonomimizin, bu süreci de atlatacağına olan inancımız tamdır. Bu bağlamda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde uygulamaya konulan, üretim, yatırım, ihracat ve istihdam odaklı kazanımlarımızı katbekat artıracağına inandığımız düşük faiz odaklı politikamızın destekçisi olduğumuzu yeniden ifade ediyoruz” şeklinde konuştu.
 
Bu haber 424 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Esat ESMERAY
    4 ay önce
    Mekanı güzelleştiren insanlardır,insanı güzelleştiren ise gönülden,yürekten devletinin,milletinin yanında olmasıdır.Dün olduğu gibi bugün'de devletimin yanındayım.Saygılarımla