Esnafın parasıyla seçim çalışması

Antalya Börekçiler, Etli Pideciler, Yufkacılar, Kafeteryalar Ve Kafe Barlar Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın resmi plakalı hizmet aracı Hüseyin Şimşek tarafından sahte plaka takılarak seçim çalışmalarında kullanıldığı ortaya çıktı.

Esnafın parasıyla seçim çalışması
24 Ocak 2022 - 14:32
Antalya Börekçiler, Etli Pideciler, Yufkacılar, Kafeteryalar Ve Kafe Barlar Esnaf ve Sanatkarlar Odası, seçim sürecine girerken mevcut Oda Başkanı Hüseyin Şimşek’in üyelerin paralarıyla alınan resmi araca sahte plaka takarak, seçim çalışmalarında kullanması dikkat çekti. Üyelerine hizmet vermek için kullanılması gereken ‘hizmet aracı’nın mesai saatleri dışında başkanın kişisel işleri için kullanılması üyelerin de tepkisine yol açtı.

Antalya Börekçiler, Etli Pideciler, Yufkacılar, Kafeteryalar Ve Kafe Barlar Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın demirbaşı olan 07 ABB 294 plakalı araç, şimdi Oda Başkanı Hüseyin Şimşek’in şahsi aracına dönüşmüş durumda. Resmi plaka yerine sahte plaka takarak seçim çalışmalarını yürüten Hüseyin Şimşek hakkında yasal işlem başlatılıp başlatılmayacağı merak konusu. Ülke ekonomisinin zor bir süreçten geçtiği, esnafların para kazanmaktan vazgeçip zarar etmemek için mücadele ettiği bir dönemde Başkan Şimşek’in günün her saatinde üstünden inmediği aracın yakıt masrafları da üyelerin aidatları ile karşılanıyor. Şimdi soruyoruz: Antalya Emniyet Müdürlüğü sahte plaka takan Oda Başkanı Hüseyin Şimşek için herhangi bir işlem yapacak mı? Aynı araca hem resmi hem de sivil plaka takılması ne kadar doğru?
Mehmet AKYOL

Bu haber 623 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum