'Fazla normalleştik'

Kültür Memur-Sen İl Temsilcisi Esat Esmeray, dünyayı etkisi altına alan koronavirüsten kurtulmak için maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulması gerektiğini yeniden hatırlattı.

'Fazla normalleştik'
18 Ağustos 2020 - 07:00
ÖNLEMLER YOK SAYILIYOR
Ne yazık ki normalleşmenin vatandaşlar tarafından yanmış anlaşıldığını dile getiren Esmeray, “Ne yazık ki düğünlerimiz kurallar dahilinde yapılmıyor. Asker uğurlama yasak olmasına karşın yine vatandaşlarımız yasağı yok sayarak kutlamalar yapıyor. Eğlenceler ise hız kesmiyor. Ne yazık ki eğlence adı altında insanlar koronavirüse adeta davetiye çıkartıyor” dedi.
 
GÜZEL GÜNLER GÖRMEK İSTİYORSAK
Her yeni gün benzer haberleri izlediklerini dile getiren Kültür Memur-Sen İl Temsilcisi Esat Esmeray, “Her defasında içimizden bu son olur inşallah diyoruz ama olmuyor. Eğlence mekanları hınca hınç dolu. Asker uğurlamalarında insanlar hep iç içe. Düğünlerde el ele verilerek halaylar çekiliyor. Yani virüsü sürekli yayıyoruz. Kültür Memur-Sen olarak vatandaşlarımızdan ricamız daha dikkatli olmaları. Şayet daha güzel günler görmek istiyor isek virüse karşı tedburlerimizi almak zorundayız” ifadelerini kullandı.
 
VİRÜSE İNANMAYAN İNSANLAR VAR
Bazı insanların halen virüsen varlığına dahi inanmadığı yönündeki söylemlerini hayretler içerisinde dinlediklerini belirten Esat Esmeray, “Kimileri virüsün tamamen bir yalan olduğunu ve ülke büyüklerimizin uydurması olduğunu düşünüyor. Ne yazık ki böylesi sığ ve bağnaz düşünce içerisinde olan vatandaşlarımız var. Koronavirüs Çin’in Wuhan kentinden yayıyan bir hastalık. Bunu dahi görmezden gelenler, virüse inanmayanlar ya kendileri ya da çevresindeki insanların virüse yakalanması ve hatta hayatını kaybetmesi ile mi virüse inanıp önlem alacaklar? Şeklinde konuştu.
 
TOPLU TAŞIMADA MASKEYİ ÇIKARMAYALIM
Toplu taşıma araçlarında da ne yazık ki benzer manzaraların görüldüğüne dikkat çeken Esmeray, “Toplu taşıma araçlarında birer koltuğun boş bırakılarak oturulması gerekirken sıkış bir şekilde insanlar yolculuk ediyor. Mesleği ne olursa olsun halen toplu taşım araçlarında maske takmayı reddeden insanlarımız var. Sendika olarak rica ediyoruz lütfen maskenizi takarak dışarıya çıkalım ve sağlık için 14 kurala uyalım. Kurallara uymak o kadar zor değil” açıklamasında bulundu.
 
Yalçın KÜÇÜK
Bu haber 24964 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Esat ESMERAY
  8 ay önce
  Göz bozukluğu gördüklerinizi sınırlar,görüş,niyet bozukluğu ise yapılan,yaptıklarınızı bizler uyarıyoruz lütfen uyarılara,tedbirlere uyalım Maske-Masefe ve Temizlik .Teşekkürlerimi Sunuyorum.
 • Esat ESMERAY
  8 ay önce
  Antalya Kültür Memur-Sen ailesi olarak gönülden teşekkürlerimi sunuyorum.Antalya Hilal Gazetesi'ne Korona Virüs Uyarısına destek ve katkılarınızdan dolayı.Haydi TÜRKİYE Haydi ANTALYA Uyarılara ve tedbirlere harfiyen uyalım.Göz bozukluğu gördüklerinizi sınırlar.Görüş ve niyet bozukluğu ise yaptıklarınızı.??? Daha fazla insanımızı,sevdiklerimizi kaybetmek istemiyorsak lütfen yeni vakalar artmasına neden olmayınız bunun Vebali çok büyüktür.Sorun,sıkıntı olursa sende,bende,toplum,millet hepimiz fazlasıyla çekeriz uyarılara,tedbirlere uyalım.TÜRKİYE.