"Hediyeniz Kur'an olsun" Projesi

Kültür Memur-Sen Antalya Hediyeniz, hediyemiz Kur’an-ı Kerim olsun diyerek birkaç dilde bastırdıkları Kur’an-ı Kerim’i yer ve yabancı vatandaşlara hediye ediyor.

 "Hediyeniz Kur'an olsun" Projesi
21 Nisan 2022 - 15:46
Antalya Kültür Memur-Sen, Türkiye Diyanet Vakfı İşbirliğiyle gerçekleştirilen “Hediyeniz, hediyemiz Kur'an-ı Kerim olsun” başlığında yürüttüğü etkinlikle vatandaşlara Kur’an Kerim dağıtıyor.
“Kur’an hediye ediyoruz”
Antalya Kültür Memur-Sen Antalya Şube Başkanı Esat Esmeray, İslam dinini anlatmak ve tanıtmak amacıyla bu projeyi yaptıklarını belirtti. Esmeray “Kitapları gençlere ve çocuklara hediye etmek adına gönülde güzel imzanız olması adına fırsat. Elinizde gençlere ve çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmak ve de manevi değerlerimizi tanıtmak, sahiplenmek adına Kültür Memur-Sen projemizle birkaç dilde bastırdığımız Kur’an-ı Kerim’leri yeri yabancı vatandaşlara dağıtıyoruz” dedi.
300 civarı hediye ettik
“Kur'an-ı Kerim hediyeniz, hediyemiz olsun” projesi kapsamında Kültür Memur-Sen Şubesi olarak 300 civarı kitap dağıttıklarını kaydeden Esat Esmeray, “Maddi ihtiyaçlar gibi manevi ihtiyaçlarında öneminin bilincindeyiz. Bu nedenle yurtiçi ve yurtdışında Mevlevihane ve Yivli Minare Camii’ne gelen misafirlerimize Kur'an-ı Kerim ile İslam'a davet ediyoruz. Kur'an-ı Kerim'i O'na hasret gönüllere hediye ediyoruz” diye konuştu.
Ayrıca Kur’an-ı kerim Bağışı aldıklarını belirten Esmeray, yardımseverleri Kur’an dağıtımına destek olmak için kitap bağışına davet ediyor.
MÜHÜBE TAŞKIN
 
Bu haber 257 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Esat ESMERAY
    1 ay önce
    Bilme arzusu,beraberinde araştırmayı ve soru sormayı gerektirmektedir.Bilgisizliğini gidermek amacıyla merak ettiği konu ile ilgili soru soran kişi,öğrenmenin en önemli yollarından birini bulmuştur.Hediyen KUR'AN-I KERİM Olsun.Teşekkürler Yüz Yüze Gazatesi Hayırlı İftarlar Diliyorum