KIRYADER Başkanı Mustafa Ayanoğlu, 40 yıllık sorun ile ilgili çok net konuştu;

Kırcami Bölgesi Geliştirme Güzelleştirme Kültür ve Yardımlaşma Derneği (KIRYADER) Başkanı Mustafa Ayanoğlu, 40 yıllık mazisi olan Kırcami’nin artık bir an önce imara açılması gerektiğini belirterek, “Artık bu sefer de elini taşın altına koyup Kırcami’yi imara açamayanlar, samimi davranmayanlar; net olarak ilk seçimde, önümüze konacak ilk sandıkta hesabını verecek” dedi.

 KIRYADER Başkanı Mustafa Ayanoğlu, 40 yıllık sorun ile ilgili çok net konuştu;
15 Ocak 2023 - 17:08
“OY DEPOSU” OLARAK GÖRÜLÜYOR
Kırcami Bölgesi Geliştirme Güzelleştirme Kültür ve Yardımlaşma Derneği (KIRYADER) Başkanı Mustafa Ayanoğlu, 40 yıldır çözülmeye çalışılan Kırcami’nin imar sorunun artık bir an önce sonuçlanması gerektiğini açıkladı.  Artık Kırcamili’nin sabrının tükendiğine vurgu yapan Ayanoğlu, “Yıllardır bütün siyasiler Kırcami’yi oy deposu olarak görmeye başladı. Ama gelinen son süreçte artık bu işi sonuçlandırmanın zamanı geldi, hatta geçti bile” diye konuştu.

TRAJİKOMİK BİR DURUM
“Biz artık bundan sonra bu işin geri dönüşü olmasın, mağdur edilen Kırcami halkı, imar tapusuna kavuşsun istiyoruz” diyen Ayanoğlu, şöyle konuştu:  “Yoksa çiftçi adamın da oğlu çiftçi oluyor. Burada yaklaşık, rahmetli dedem, Kırcami’nin imarını bekliyordu, görmeden gitti. Şu anda babam da 81 yaşında ve o da göremeyeceğini düşünüyor. Ama ‘inşallah siz görürsünüz’ demeyi de ihmal etmiyor. Aslında son derece trajikomik bir durum.”

YOK PAHASINA SATILIYOR
“Kırcami konusu 40 yıllık bir olay.  Bunu söylememim sebebi; bölgedeki yerli halkın yerlerinin ellerinden tek tek gitmeye başlaması. Herkes yerini yok pahasına satmaya başladı. Adam çiftçi ve bahçesinin içinde evi var. Oğlu büyüdü, evlendi ve çocuğu olacak. Peki bunu nereye oturtacak? Şimdi bu adam, oğlunu evlendirirken bir parça yer satıyor, bir parça yer satıyor kızının çeyizini yapıyor. Yani Kırcami halkının dayanacak gücü kalmadı.”

Açıklamasının sonunda sitemkar konuşan Ayanoğlu, “Antalya’da imarlı arsa kalmadı ve inşaat yapılamaz hale geldi. Yeni doğumlar ve göçler var. Bu insanlara nereden konut yaratacağız? Denge bozulduğu için ev almak isteyen kişiler de ev alamıyor. Çünkü fiyat çok yükseldi. Bu kez de elini taşın altına koyup Kırcami’yi imara açamayanlar, samimi davranmayanlar; ilk seçimde, önümüze konacak ilk sandıkta hesabını verir”  dedi.

Kubilay ELDEMİRCİ


  
Bu haber 768 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum