Mahalleli tıkanan köprünün yenilenmesini istedi

ANTALYA'nın Kumluca ilçesinde 4 mahalleyi ilçeye bağlayan yol üzerindeki köprünün her kış sel suları yüzünden tıkandığı için taşkın meydana geldiğini söyleyen bölge halkı yeni bir köprü yapılarak, taşkının önüne geçilmesini istedi.

Mahalleli tıkanan köprünün yenilenmesini istedi
23 Eylül 2021 - 17:06

Kumluca'ya bağlı Hacıveliler, Salur, Çayiçi ve Yeni Kışla mahallerini ilçeye bağlayan yol üzerinde bulunan köprünün ihtiyaca cevap vermez hale geldiği için her kış mevsiminde gelen atıklar yüzünden tıkandığı söyleyen bölge halkı, köprünün ağzının kapanması nedeniyle sel sularının yaklaşık 100 metre geri doğru şiştiğini anlattı. Köprü gerisinde biriken sel sularının taşması sonrası portakal bahçeleri, seralar ve iş yerlerinin zarar gördüğünü anlatan bölge halkı soruna çözüm bulunmasını istedi.

Hacıveliler Mahallesi'nden Süleyman Aldemir (55), "Şu anda bulunduğumuz yer köprüden 80 metre geride. Sel buradan taşıyor ve benim portakal bahçemi paramparça ediyor. Derenin içi kargılıkla dolu. Sel taştığı zaman bahçemin içi kargılarla doluyor. Portakal bahçem sel sularının altında kalıyor. Bahçemin için kargı atıklarıyla doluyor komple" dedi.

(DHA)
Bu haber 62 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum