MANAVGAT BELEDİYESİ'NDEN FARKINDALIK YARATAN 3 ARALIK ETKİNLİĞİ

Manavgat Belediyesi Ilıca Meliha Ercan Engelsiz Yaşam Merkezi öğrencileri, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Atatürk Kültür Merkezi’nde uzun süre hafızalardan silinmeyecek bir etkinlik düzenledi.

MANAVGAT BELEDİYESİ'NDEN FARKINDALIK YARATAN 3 ARALIK ETKİNLİĞİ
06 Aralık 2022 - 07:26
Manavgat Belediyesi Ilıca Meliha Ercan Engelsiz Yaşam Merkezi öğrencileri, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Atatürk Kültür Merkezi’nde uzun süre hafızalardan silinmeyecek bir etkinlik düzenledi. Engelsiz öğrencilerin etkinliğine, Manavgat Belediye Başkan Vekili Erşan Özden, başkan yardımcısı Mustafa Ceylan, birim müdürleri, eğitmen kadrosu, veliler ve kent halkı da katıldı. Farkındalık oluşturmak için yapılan etkinlikte engelsiz bireyler, Türk kültürünü anlatan sahneleri canlandırdı. Öğrenciler, köyde hamur yoğurup ekmek açan kadınları, köy kahvesini, temsili kına gecesini, temsili asker eğlencesini ve yağlı pehlivan güreşleri muhteşem bir performans göstererek izleyicilere aktardı. Engelsiz öğrenciler, Türk kültürünün oyun havaları olan zeybek, teke yöresi, horon ve halayı da büyük bir keyifle oynadı. Ilıca Meliha Ercan Engelsiz Yaşam Merkezi öğrencilerinin kendi bestesi olan “UMUT” adlı şarkıyı seslendirmeleri ise dinleyenlere duygu dolu anlar yaşattı.

SÖZEN; SEVGİ BÜTÜN ENGELLERİ AŞAR
En büyük engelin sevgisizlik olduğunu belirten Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, her zaman özel bireylerin yanlarında olduklarını dile getirdi. Başkan Şükrü Sözen, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle farkındalık etkinliğini gerçekleştiren tüm engelsiz dostlarımızı yürekten kutluyorum. Onların başarılarından büyük gurur duyuyoruz. Engelin her zaman kalplerde ve zihinlerde olduğuna inandık. Özel dostlarımızın günlük yaşama dahil olmasınıve toplum içerisinde yer almasını oldukça önemsiyoruz. Meliha Ercan Engelsiz Yaşam Merkezi’nde ki çalışma arkadaşlarıma özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. En büyük çabayı gösterin engelsiz dostlarımız ve ailelerinin emeği karşısında saygıyla eğiliyorum” dedi. Etkinlik sonunda öğrencilerin ellerinde “KADINA ŞİDDETE HAYIR” “BİZ BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ”  ve “BİZ BİRİZ BERABERİZ” yazılı pankartlarla çıkması ise tam not aldı.


 
Bu haber 499 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum