Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu vefatının 1. yıl dönümünde anıldı.

AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, geçen yıl 23 Eylül tarihinde vefat eden kurucu rektörlerden Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu için düzenlenen lokma dağıtımına katıldı.

Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu vefatının 1. yıl dönümünde anıldı.
23 Eylül 2021 - 16:58

Akdeniz Böbrek Hastalıkları ve Organ Nakli Sosyal Yardımlaşma Derneği tarafından Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu'nun vefatının 1. yıl dönümü dolayısıyla AÜ Hastanesi'nin bahçesinde düzenlenen lokma dağıtımına Rektör Özkan'ın yanı sıra Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu'nun eşi Prof. Dr. Gülten Karpuzoğlu, rektör yardımcıları, hastane yönetimi ve idari personel katıldı.

GÖNÜLLERDE YAŞAYACAK

Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu'nun bilime, insanlığa ve organ nakline önemli hizmetlerde bulunduğunu belirten AÜ Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, "Tuncer Karpuzoğlu hocamız biz sevenlerinin ve kendi adını taşıyan organ nakli merkezimizde organ nakli yapılarak sağlıklarına kavuşan herkesin gönüllerinde yaşamaya devam edecek. Onun adını yaşatmak ve öncüsü olduğu yolda azimle çalışarak yeni başarılara imza atmak bizlerin boynumuzun borcu" dedi.

MEZARI BAŞINDA ANILDI

Akdeniz Böbrek Hastalıkları ve Organ Nakli Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Şahan ve üyelerinin düzenlediği organizasyonda dernek üyeleri tarafından sabah 9.30'da mezarı başında anılan Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu için Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nin bahçesinde lokma dağıtımı yapılmasının arkasından dualar edildi.

(DHA)
Bu haber 163 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum