DOLAR 27,1479 0.08%
EURO 29,0073 0.11%
ALTIN 1.680,480,38
BITCOIN 7224180,05%
Antalya
32°

AÇIK

16:29

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Projelerini Bakan’a aktardı

Projelerini Bakan’a aktardı

Antalya Kültür Memur Sen Başkanı Esat Esmeray, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu ile yaptığı kısa sohbetinde Antalya’da gençlere yönelik yaptıklarını projeleri anlattıklarını kaydetti.

ABONE OL
23 Mart 2023 13:20
Projelerini Bakan’a aktardı
26 Ekim 2022
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Antalya Kültür Memur Sen Başkanı Esat Esmeray, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu ile yaptığı kısa sohbetinde Antalya’da gençlere yönelik yaptıklarını projeleri anlattıklarını kaydetti.
Esat Esmeray konuşmasında,  “Antalya Kültür Memur-Sen Ailesi olarak zaman ve mekanın ruhuna ihanet etmeyen, küçüğünden büyüğüne kadar her toplumsal örgüt inanan olmalı, inandığını yaşayan olmalı, yaşadığını paylaşan olmalı, tüm bunlar tehlikeye girdiğinde ise direnen olmalıdır. İşte hakiki manada sivil toplum örgütü budur” diye konuştu.  
Hoşgörüyle tavsiye etmeli
Esmeray bir sivil toplum örgütü faaliyet alanı ne olursa olsun her şeyden önce içinde bulunduğu zaman ve mekanda sorumlu davranması gerektiğini belirterek “İyi, güzel, hayır işleri yapmalı, yürütmeli. İyilik, yardımlaşma, paylaşma konusunda çalışmalı bölünmesin, parçalanmasın, kin, nefret oyunlarına kanmasınlar Gençlerimiz, sürekli hakkı tavsiye etmeli ve zorluklar baş gösterdiğinde pes etmeyip sabrı, hoşgörüyü tavsiye etmelidir” dedi.
Çok sesliliği yansıtmak
“Kötü alışkanlıklar insanı mutlu etmez” diyen Esmeray sağlıklı bir toplum için spor sivil toplum kuruluşları demokrasiden beslenerek bulundukları toplumu geliştiren önemli yapı taşları olduğunu söyledi. Esmeray, “Toplum halinde yaşamanın anahtarını bizlere sunan STK’lar sosyal düzeni dengelemede ve toplumdaki çok sesliliği yansıtmada birçok görev üstlenirler.   Dernekler, vakıflar, sendika adı altında faaliyet gösteren bu kuruluşlar toplumu devlete yakınlaştırarak aradaki duvarları kaldırmaya yardımcı olurlar” ifadelerini kullandı.
Kültür Memur-Sen Antalya Şubesi Başkanı Esat Esmeray, “Karşılıksız vermenin, sunmanın inceliği, ihtiyacı olanın yanında, gönlünde. Gönülde güzel bir iz bırakmak adına kısacası örnek olan bir sosyal yardım, sosyal dayanışma ve sosyal güvenlik bağlamında bir imza atılması adına davet.  Temel unsur gönüllülük yürekten sevmek, sahiplenmek. Karşılıksız yapmanın mutluluğunu anlayan, bilen bilir. En güzel hediye ise sana ve emeği geçen kim varsa. Allah, razı olsun, ölmüşlerine rahmet, en güzel hediyedir sana, sizlere” dedi.   
“Yağmur tanesi olmaya gayret ediyoruz”
Esmeray, “Kültür Memur-Sen ailesi olarak 7 gün 24 saat görevdeyiz. İnsani yardım, kültür, eğitim, çevre, sabah namazı buluşmaları, uyuşturucuya hayır spor ve hayata evet birçok alanda var olmak, örnek olmak siyasi ve kültürel ortamın faydasına işler yaparak çeşitlilik ve çok renklilikle büyük ve güçlü Türkiye yolunda küçük de olsa yağmur tanesi olmaya gayret ediyoruz. Gençlere okul görevi Görsünler Diye Çalışıyoruz” diye kaydetti.
Mühübe TAŞKIN
 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.